Ako si vybrať pyrotechniku?

Ako si vybrať pyrotechniku?

Máme pre Vás pár užitočných tipov a rád ako si správne vybrať ohňostroj či pyrotechniku.

V prvom rade musíte mať jasno na akú príležitosť ohňostroj alebo pyrotechniku hľadáte. Na oslavu narodenín dieťaťa určite nepatria silné petardy, a na oslavu s kamarátmi zase nepatrí Turbo čmelík či Búchacie guličky a Nový rok si zaslúži niečo veľkolepé.

Miesto, kde pyrotechniku odpálite je  ďalší veľmi dôležitý parameter pri jej výbere. Väčšina výrobkov potrebuje otvorené priestranstvo pretože budú lietať do strán. Musíte sa vyhnúť kontaktu s horľavými látkami.
Napriek tomu, že väčšina výrobkov je určená pre vonkajšie použitie, nájdete v širokej ponuke pyrotechniky aj také výrobky, ktoré sú vhodné do interiéru.

Dôležitá je tiež doba trvania efektu - pohybuje sa od pár sekúnd po niekoľko minút., jeho výška a samozrejme požadovaný efekt, ktorý očakávate od Vami vybraného ohňostroja.

Zvoliť si môžete intenzitu hluku, efekty, tvary,  a tiež ich rôzne kombinovať podľa Vašich predstáv.

Nezabúdajte si vybrať tiež podľa svojho veku. Kategória F1 je predajná od 15 rokov, kategória F2 od 18 rokov a kategória F3 od 21 rokov a kategória F4 len osobám odborne spôsobilým.

Na výrobku samotnom sú všetky informácie vyplývajúce zo zákona, návod na bezpečné použitie a ďalšie informácie ako napr. piktogram s výškou, šírkou a časom efektu, QR kód po ktorého načítaní sa spustí video s efektom výrobku a pod.

A čo deti? Nezabudnite pri nákupe aj na svoje ratolesti. Detská pyrotechnika by určite nemala chýbať či už na Silvestra alebo počas oslavy. Deti určite budú chcieť “búchať” pyrotechniku. Aj pre ne je vyrobené veľa druhou detskej zábavnej pyrotechniky, z ktorej sa budú určite tešiť všetky malé deti a nebude sa báť, že sa im niečo môže stať. Zapáľte iskričky radosti aj v očiach vašich detí.

A my Vám už len želáme krásny zážitok :)